Pomoc w rozliczeniu PIT-37 za rok 2019

Uwaga! Z powodu zagrożenia coronawirusem Fundacja jest zamknięta, a pomoc w wypełnianiu PIT została zawieszona do czasu ponownego otwarcia biura. 

 

Osoby, które w 2019 roku pracowały legalnie w Polsce (na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło), do 30 kwietnia 2020 r. powinny złożyć zeznanie podatkowe za ubiegły rok (PIT-37).

Od ubiegłego roku zeznanie podatkowe PIT-37 przygotowują urzędy skarbowe. Każda osoba może sprawdzić, uzupełnić, poprawić lub potwierdzić swoje zeznanie na portalu www.podatki.gov.pl.

Portal jest dostępny wyłącznie w języku polskim. Jeżeli potrzebujesz pomocy w weryfikacji swojego zeznania podatkowego lub chcesz wypełnić deklarację PIT-37, zapraszamy do Centrum Pomocy Cudzoziemcom (ul. Krucza 6/14a, Warszawa), od poniedziałku do piątku w godz. 8-19.

Oferowana przez nas pomoc w wypełnianiu PIT-37 jest bezpłatna. Nie pomagamy w rozwiązywaniu innych spraw podatkowych – z bardziej skomplikowanymi kwestiami należy zwrócić się do specjalistów, np. doradcy podatkowego lub biura księgowego. 

Uwaga – zabierz ze sobą koniecznie:

  • Wszystkie formularze PIT-11, otrzymane od pracodawcy lub pracodawców za 2019 rok.
  • PIT-37 za rok 2018 (jeżeli płaciłeś podatek w zeszłym roku).