Słowem wstępu

Fundacja Ocalenie istnieje, aby wspierać migrantów i migrantki w integracji i indywidualnym rozwoju. Działamy na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Dążymy do tego, aby każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu swoich praw.

 

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Jest organizacją pozarządową, nie nastawioną na zysk.  Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a udzielana przez nas pomoc jest bezpłatna dla osób z niej korzystających. Wypełniając misję Fundacji, prowadzimy wiele działań skierowanych zarówno do cudzoziemców i cudzoziemek mieszkających w Polsce, jak i do Polek i Polaków.

W wielkim skrócie działania Fundacji Ocalenie można podzielić na następujące kategorie:

Pomoc

W Warszawie i Łomży zapewniamy bezpłatną specjalistyczną pomoc dla cudzoziemców i cudzoziemek. Charakteryzuje nas  indywidualne podejście do klienta oraz wysoka dbałość o standardy pomocy specjalistycznej i ogólnej.

Edukacja

Nie ma skutecznej integracji bez wzajemnej edukacji. Dlatego szkolimy się sami, a także uczymy innych! Prowadzimy warsztaty, szkolenia, kursy językowe i zawodowe dla przeróżnych grup, m.in. służb mundurowych, pracowników administracji, NGO, cudzoziemców, wolontariuszy, studentów, dzieci i młodzieży.

Kultura

Organizujemy i wspieramy działania kulturalne, które pomagają nam docierać do większej liczby ludzi.

 

Przyjdź, zobacz, poznaj nas! Zapraszamy do zapoznania się z prowadzonymi przez nas działaniami stałymi oraz realizowanymi projektami.

Chcesz dowiedzieć się kim jesteśmy?

Przeczytaj więcej o naszym zespole i dowiedz się kto u nas pracuje.

Zespół

Docenili Nas

Społecznik Roku 2014 tygodnika Newsweek Polska

Piotr Bystrianin - Prezes Zarządu Fundacji Ocaleniee został nagrodzony tytułem Społecznika Roku 2014 tygodnika Newsweek Polska. Serdecznie gratulujemy!
Więcej

Certyfikat “Dobry Wolontariat”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 26 marca 2013 roku Fundacja Ocalenie otrzymała certyfikat „dobry wolontariat”, przyznawany organizacjom dbającym o dobre standardy...
Więcej

Najlepsza warszawska inicjatywa pozarządowa w Konkursie S3KTOR

Fundacja “Ocalenie” otrzymała w konkursie S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku nagrodę Grand Prix oraz nagrodę w kategorii Pomoc Społeczna. Nagroda...
Więcej


Warszawa

Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa

+48 22 828 04 50

biuro@ocalenie.org.pl

ocalenie.org.pl


Łomża

Sadowa 8, 18-400 Łomża

+48 86 214 16 57

biuro@ocalenie.org.pl

ocalenie.org.pl

Centrum Pomocy Cudzoziemcom

Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa

+48 22 828 04 50

cpc@cpc.org.pl

cpc.org.pl


Dane rejestrowe

Fundacja Ocalenie

Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa

NIP: 118-157-02-03

KRS: 0000030279