Ferie zimowe w Łomży

W Łomży zakończyły się już ferie zimowe. Za nami bardzo aktywne i twórcze 2 tygodnie!
  • Zaczęło się od pobudzających wyobraźnię warsztatów ceramicznych – dzieci miały okazję zaprojektować i stworzyć swoje własne naczynia. Najpierw pod czujnym okiem instruktorki wylepiały miski z gliny, a po kilku dniach zajęły się ich malowaniem i szkliwieniem.
  • Zręczność ćwiczyliśmy_łyśmy również podczas wizyty w pizzerii, gdzie każdy mógł samodzielnie przygotować dla siebie pizzę, dobierając ulubione składniki. Po ciężkiej pracy, oczywiście przyszła pora na spałaszowanie przygotowanych dzieł.
  • W ramach spożytkowania energii zorganizowałyśmy wyjścia na kręgle i na trampoliny.
  • Nie mogło się obyć także bez wycieczek! 43–osobowa ekipa odwiedziła Warszawę, w tym Centrum Nauki Kopernik i przestrzeń Art Box Experience, gdzie kluczem programu było multimedialne widowisko o ekologii. Starsza grupa dotarła też do Białegostoku – w programie było zwiedzanie i warsztaty w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji oraz zabawa na lodowisku.
  • Ferie zakończyły się uroczystym balem karnawałowym – były zabawy, tańce, konkursy, karaoke i oczywiście smakołyki. Same dzieci dzień wcześniej zaangażowały się w organizację balu, przygotowując słodkie przekąski i dekoracje.
Zdecydowanie będzie co wspominać!
W feriach wzięło udział ponad 40 dzieci z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Działania świetlicy i łomżyńskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom są współfinansowane przez naszego partnera strategicznego Fundacja BNP Paribas.
Dzieci zwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Wizyta w pizzerii
Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Dzieci zwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie