Podsumowanie roku szkolnego

Dzieci na huśtawce: dziewczynka huśta się, a chłopiec czyta książkę. Kolonie letnie Fundacja Ocalenie.
Już za 2 tygodnie dzieci z programu „Wiedza do Potęgi” ruszają na kolonie na Warmię i Mazury, a my tymczasem z przyjemnością chwalimy się osiągnięciami z ostatnich 10 miesięcy.

W roku szkolnym 2022/2023 wsparciem objęłyśmy 100 dzieci z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, w tym m.in. z Czeczenii, Tadżykistanu, Ukrainy, Kazachstanu, Iraku, Iranu, Uzbekistanu, Syrii, Gruzji, Armenii i Demokratycznej Republiki Kongo. A z tej grupy:

🟢 32 osoby otrzymywały stypendia naukowe lub socjalne,
🟢 18 uczniów i uczennic zdawało egzamin po zakończeniu 8. klas,
🟢 6 młodych osób przystąpiło do matury (trzymajcie kciuki za wyniki!),
🟢 18 uczniów i uczennic ukończyło szkołę podstawową i od września zaczyna kolejny etap edukacji!

Przez cały rok szkolny dzieci pracowały dzielnie pod okiem zespołu tutoringowego, a w nauce wspierało je łącznie 105 wolontariuszy i wolontariuszek!

📚Mamy nadzieję, że wakacje będą czasem beztroskiej zabawy, odpoczynku i czytania wyłącznie przyjemnych lektur. O to ostatnie zadbały współpracujące wydawnictwa, które podarowały dzieciom 100 książek – edukacyjnych, inspirujących, o przygodach i dorastaniu. Wszystkie zostały rozdane na zakończenie roku szkolnego. Za to cenne wsparcie książkowe dziękujemy:

Wydawnictwo Agora dla dzieci
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Wydawnictwo Czarna Owca
Grupa Wyydawnicza Relacja

”Wiedza do Potęgi” to program tutorsko-stypendialny realizowany od 5 lat we współpracy z naszym partnerem strategicznym Fundacją BNP Paribas Program ma na celu wsparcie edukacji młodzieży uchodźczej i migranckiej – przede wszystkim mającej trudności w nauce i zagrożonej jej przerwaniem.

 

Fot. Damian Lemański