Rozpoczynamy nabór do Akademii Pomocy Psychologicznej

Zapraszamy do drugiej edycji Akademii Pomocy Psychologicznej! 

Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia związane z identyfikacją i udzielaniem wsparcia psychologicznego osobom z doświadczeniem migracji, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które doświadczyły tortur. Spotkania będą się odbywać od kwietnia do listopada 2024 r. (zwykle raz w miesiącu 2 dni weekendowe zgodnie z harmonogramem)

Podczas spotkań omówimy podstawowe zagadnienia dotyczące pracy z osobami z doświadczeniem uchodźczym, a także identyfikacji i diagnozy osób, które doświadczyły tortur. Przybliżymy kontekst prawny oraz kwestie związane z ochroną danych wrażliwych. Przyjrzymy się różnym podejściom i technikom terapeutycznym stosowanym podczas pracy z osobą kliencką oraz omówimy zasady współpracy psychologa/psychoterapeutki z tłumaczem/tłumaczką. Na koniec zajmiemy się sposobami zapobiegania wtórnej traumatyzacji. Akademia ma charakter warsztatowy, będzie prowadzona metodami angażującymi oraz wykładowymi. 

Szczegółowy harmonogram i informacje o prowadzących.

Dlaczego warto? 

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy z osobami z doświadczeniem uchodźczym, przygotowujesz się do pracy z osobami po traumatycznych doświadczeniach, interesuje Cię rozwijanie kompetencji zawodowych – Akademia Pomocy Psychologicznej stanowi szansę spotkania z osobami, które zajmują się pracą w tych obszarach i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Kto może wziąć udział? 

Do uczestnictwa zapraszamy osoby studiujące na ostatnich latach psychologii oraz absolwentki i absolwentów tego kierunku, jak również osoby w trakcie lub po ukończeniu szkolenia psychoterapeutycznego. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób z całej Polski, przy czym niestety nie zapewniamy zwrotu kosztów dojazdu lub noclegu. Tu znajdziesz Regulamin Akademii.

Jak wziąć udział? 

  • Rekrutacja trwa od 20.03 – 10.04.2023 r.
  • Warunkiem jest deklaracja obecności na większości spotkań.
  • O wynikach rekrutacji poinformujemy drogą telefoniczną lub mailową.

Do udziału w Akademii planujemy zaprosić 15-18 osób.

Ważne: Akademia Pomocy Psychologicznej ma charakter rozwojowy, nie psychoterapeutyczny. Nie rekomendujemy udziału osobom w trudnym procesie terapeutycznym oraz w kryzysie psychicznym.