Loading...
Przetłumacz ten wpis za pomocą tłumacza AI:

Webinar: Rodzice cudzoziemscy w kontaktach z polskimi szkołami

Reklama webinarium zatytułowanego „Rodzice dzieci cudzoziemskich w kontaktach z polskimi szkołami” z wizerunkami dwóch prelegentów i szczegółami wydarzenia w języku polskim.
Zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego przedstawimy wnioski i rekomendacje wynikające z raportu Rodzice cudzoziemscy w kontaktach z polskimi szkołami. Analiza wyzwań i barier. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, identyfikacji wyzwań oraz dobrych praktyk dotyczących relacji szkół z rodzinami cudzoziemskimi.

Dla kogo?

Webinar jest przeznaczony przede wszystkim dla kadry pedagogicznej i dyrekcji szkół, w których uczą się dzieci cudzoziemskie, asystentek i asystentów międzykulturowych, pracowników i pracowniczek oświaty.

Kiedy?

Termin: poniedziałek, 3 marca 2025 roku, 17:00-19:00

 

>>>Zapisz się na webinar<<<

 

Program spotkania:

1) Część teoretyczna (ok. 1h) – wnioski i rekomendacje z raportu Fundacji Ocalenie „Rodzice cudzoziemscy w kontaktach z polskimi szkołami”

2) Wymiana doświadczeń (ok. 1h) – komentarze do raportu, otwarta rozmowa na temat doświadczeń kadry szkół w budowaniu dialogu z rodzicami dzieci z doświadczeniem migracji.

 

Spotkanie poprowadzą współautorka i współautor raportu:

Tahmina Rajabova – dyrektorka programów integracyjnych w Fundacji Ocalenie z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji oraz szkołami. Brała udział w licznych międzynarodowych projektach i szkoleniach dotyczących edukacji wczesnoszkolnej, wspierania dzieci dwujęzycznych i praw dziecka. Jest autorką sześciu publikacji naukowych z zakresu edukacji. W Tadżykistanie pracowała w Instytucie Otwartego Społeczeństwa oraz w międzynarodowym stowarzyszeniu „Krok po Kroku”. W Polsce ukończyła Akademię Mentorów Kulturowych i Letnią Szkołę Idei Janusza Korczaka. Od lat zaangażowana w działania na rzecz wspierania osób z doświadczeniem uchodźczym oraz edukacji najmłodszych – najpierw w Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, a od 2019 roku w Fundacji Ocalenie.

Mateusz Jeżowski  –  menedżer zespołu monitoringu, ewaluacji i zarządzania wiedzą w Fundacji Ocalenie. Badacz społeczny z 15 letnim doświadczeniem w zarządzaniu i realizacji krajowych i międzynarodowych projektów badawczych i ewaluacyjnych. Ekspert Komisji Europejskiej i Rady Europy. Autor książek, opracowań i raportów dotyczących wolontariatu, edukacji międzynarodowej i polityki młodzieżowej.

 

Badanie i raport zrealizowano przy wsparciu Fundacji Ashoka – Fundusz Tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To top