Wernisaż wystawy „Dorastanie w wielu kulturach”

Moi rodzice są muzykami. Ja też dorastałam w kulturze bardzo artystycznej (…). I myślę, że sztuka jest takim sposobem na walkę o życie. To jest walka, która noszę w sobie, ze sobą. I to jest właśnie sposób wyrażania moich emocji.” – tak o swoich pasjach mówiła nastoletnia Yeva z Armenii podczas wernisażu wystawy “Dorastanie w wielu kulturach.

Wydarzenie odbyło się 21 czerwca w Bibliotece na Koszykowej. Najważniejszym elementem wieczoru był panel dyskusyjny z udziałem Yevy, Deniza i Anastasii, którzy opowiedzieli między innymi o trudnościach związanych z dorastaniem w Polsce, ale także o swoich sukcesach i nadziejach na przyszłość. Tych, którzy nie mogli być z nami w środę, bardzo zachęcamy do obejrzenia nagrania z rozmowy (poniżej), prowadzonej przez dziennikarkę Gazety Wyborczej Karolinę Słowik. Uwaga, można się wzruszyć! Wernisaż poprowadziła Marianna Wartecka, a przepyszny wielokulturowy poczęstunek przygotowała Słuszna Strawa.

I oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na wernisażu i na wystawie. Prace plastyczne zostały przygotowane przez 32 młode osoby z programu tutorsko-stypendialnego “Wiedza do Potęgi”. Program, prowadzony we współpracy z naszym partnerem strategicznym Fundacją BNP Paribas, obchodzi w tym roku swoje 5-lecie, a wydarzenie było również okazją do jego świętowania. Nad prezentacją prac młodzieży czuwała kurator Maria Prokesz. Wystawa jest otwarta tylko do końca czerwca – warto się pospieszyć!
 

Zobacz panel dyskusyjny z udziałem młodzieży uchodźczej!

 

Fotorelacja

Fotografką podczas wydarzenia była Hadi – jedna z uczestniczek programu.