Jak pomagać Ukrainkom i Ukraińcom?

Otrzymujemy od Was wiele ofert wsparcia dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną. Obecnie badamy zapotrzebowanie i zbieramy informacje o osobach gotowych do zaangażowania się w wolontariat oraz chętnych do udzielania pomocy mieszkaniowej i finansowej. Poniżej znajdziecie informacje o możliwych sposobach pomocy.

 

POMOC MIESZKANIOWA

ZGŁOSZENIE NA WOLONTARIAT

Jeżeli jesteś zainteresowany_a wolontariatem, wypełnij formularz na stronie: https://ocalenie.org.pl/ukraina-pomoc

POMOC FINANSOWA – ZBIÓRKA

Uruchomiliśmy zbiórkę, która pozwoli nam zwiększyć zatrudnienie specjalistów i specjalistek oraz rozszerzyć już istniejące etaty: https://www.facebook.com/donate/275450921370284/5225065800860606/

DOKUMENTY I EWAKUACJA

Na bieżąco aktualizujemy artykuł, w którym umieściliśmy podstawowe informacje o ewakuacji z Ukrainy, w tym o potrzebnych dokumentach: https://ocalenie.org.pl/zalatwto/ewakuacja-z-ukrainy-o-czym-pamietac-uciekajac-przed-wojna

POMOC TRANSPORTOWA

Na stronie internetowej https://www.ukrainenow.org/refuge znajduje się formularz kontaktowy przeznaczony do osób kierujących, a także do Ukrainek i Ukraińców, którzy potrzebują pomocy w ewakuacji. Możesz przekazać go znajomym osobom z Ukrainy, które poszukują sposobu ucieczki. Strona jest w języku ukraińskim.

WAŻNE! W natłoku informacji i zbiórek możesz się niestety natknąć na nieuczciwe praktyki. Jeśli ktoś przy wpłacie prosi o skan dokumentów, to na pewno nie jest to Fundacja Ocalenie.

 

Dziękujemy za zaangażowanie i chęć wsparcia!