Prezentowe inspiracje, które cieszą i wspierają!

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu co kupić najbliższym pod choinkę (lub na jakąkolwiek inną okazję), to mamy dla Was kilka wyjątkowych propozycji! Nie tylko sprawią one radość osobom obdarowanym, ale również wesprą nasze działania.  

Kolekcja KABAK x Fundacja Ocalenie 

Polecamy jedyne w swoim rodzaju skarpetki oraz szalik z kolekcji KABAK x Fundacja Ocalenie. Wzór na skarpetkach jest efektem interpretacji hasła „wolność” przez dzieci z jednego z fundacyjnych programów. Projekt szalika to nasza wspólna interpretacja przyjaźni, równości, bezpieczeństwa i wsparcia osób uchodźczych.

33% zysku z każdego sprzedanego egzemplarza szalika i każdej pary skarpetek wspiera nasze świetlice dla dzieci z doświadczeniem uchodźstwa.

Kolekcja dostępna jest na stronie KABAK x Fundacja Ocalenie

 

Koszulki “Mosty zamiast murów”

Naszą drugą propozycją są koszulki z grafiką Julii Mirny, które przygotowałyśmy i przygotowaliśmy wspólnie z Megaphone.pl. Hasło „mosty zamiast murów” jest nam szczególnie bliskie i stoi za wieloma naszymi działaniami. Cieszymy się, że możemy się nim dzielić poprzez koszulki przygotowane przez firmę, która podziela nasze wartości i przykłada wagę do jakości, warunków pracy i dbałości o środowisko.

Cały zysk ze sprzedaży koszulek jest przekazywany na nasze cele statutowe.

Koszulki dostępne są na stronie Megaphone.pl 

 

Książka “Migranci” Issy Watanabe

Mamy również propozycję, która świetnie sprawdzi się jako prezent dla najmłodszych (choć nie tylko!). Jest to piękna książka “Migranci” autorstwa Issy Watanabe wydawana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jest to obrazkowa historia o migrujących, uczłowieczonych zwierzętach. Ich stałymi towarzyszami są nadzieja, strach, determinacja, zmęczenie i ból. Trudno dzisiaj o bardziej aktualną opowieść…

Cały dochód ze sprzedaży jest przekazywany na rzecz naszych działań statutowych.

Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry 

 

Gra We. The Refugees: Ticket to Europe

Wszystkim miłośnikom i miłośniczkom gier komputerowych polecamy grę We. The Refugees: Ticket to Europe wyprodukowaną przez Act Zero. Jest to zaangażowany społecznie, tekstowy RPG z ogromną ilością wyborów i znaczących konsekwencji. Osoba grająca wciela się w postać dziennikarza próbującego przepłynąć Morze Śródziemne na łodzi wraz z osobami poszukującymi schronienia w Europie.

2.5% zysku ze sprzedaży gry jest przekazywane na nasze działania statutowe.

Gra dostępna jest tutaj.