Warsztaty kulinarne w świetlicach


Większość dzieci uczęszczających do naszych warszawskich świetlic mieszka w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania, gdzie nie mają dostępu do kuchni. Odkąd są w Polsce nie miały okazji przygotowywać posiłków i dzielić się pysznościami z najbliższymi. Dlatego bardzo lubimy tworzyć im tę możliwość poprzez warsztaty kulinarne. 

Dzięki zaproszeniu Kulczyk Foundation mogłyśmy zorganizować zajęcia w profesjonalnej przestrzeni Pracowni Efektu Domina i poczuć się niemal jak w kulinarnym show.  Pod okiem trenera kulinarnego (w osobie naszego menedżera świetlic Łukasza) dzieci przygotowały muffinki w dwóch wersjach – wytrawnej z cukinią i na słodko z czekoladą. Było dużo śmiechu, ale też skupienia na pracy i zaciekawienia nowymi smakami.

Dzieci zabrały muffinki ze sobą i mogły poczęstować nimi bliskich. Mamy nadzieję, że dało im to namiastkę zwykłego, domowego życia. 🏠

💚 Dzieci z doświadczeniem migracji to przede wszystkim po prostu dzieci. Wspieraj ich dobre, bezpieczne dzieciństwo razem z nami i przekaż nam swój 1,5% podatku!
KRS: 000030279