Teatr łączy pokolenia – projekt integracyjny dla dzieci uchodźczych i seniorów

Fundacja Ocalenie, wspólnie z Teatrem Polskim w Warszawie i Fundacją Projekt Starsi, od lipca do listopada 2018 r. prowadziła projekt integracyjny Teatr łączy pokolenia. Razem z dziećmi uchodźczymi przygotowaliśmy przedstawienie, które jesienią 2018 zostało pokazane sześciu grupom seniorów i seniorek w kilku miejscowościach na Mazowszu.

Warsztaty teatralne i przedstawienie

W lipcu 2018 rozpoczęły się warsztaty teatralne dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów, które prowadzili Paulina Chodnicka i Marek Kościółek. W warsztatach uczestniczyło dziesięcioro dzieci z Czeczenii, Rosji, Ukrainy i Kenii, w wieku od 12 do 16 lat, a także trzy osoby dorosłe.

Prezentacja przedstawienia seniorom i seniorkom

Jesienią spektakl został pokazany sześciu grupom seniorów i seniorek w kilku miejscowościach na Mazowszu: w Wyszkowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Garwolinie i Warszawie. Zgodnie z ideą projektu Teatr łączy pokolenia, pokazy były połączone ze spotkaniami integracyjnymi dzieci i osób starszych. Łącznie w spotkaniach z dziećmi wzięło udział ok. 90 seniorek i seniorów.

11 listopada 2018 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyło się podsumowanie projektu. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci, które brały udział w warsztatach oraz seniorki i seniorzy z odwiedzanych przez dzieci mazowieckich miejscowości.

Tydzień po gali dzieci miały okazję spotkać się z aktorem Teatru Polskiego Maksymilianem Rogackim i porozmawiać o aktorstwie, a następnie obejrzeć spektakl “Podróże Guliwera”.

11 listopada, w Święto Niepodległości, zaprosiliśmy Was na podsumowanie projektu teatralnego "Tak, to my!", w którym…

Zveřejnil(a) Fundacja Ocalenie dne Pátek 16. listopadu 2018

 

Teatr łączy pokolenia – partnerzy

Projekt “Teatr łączy pokolenia – aktywizacja społeczna seniorów poprzez integrację z dziećmi uchodźczymi przy użyciu spektaklu teatralnego” jest realizowany przez Fundację Ocalenie we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie i Fundację Projekt Starsi. Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.