Od września 2024 roku Fundacja prowadzi świetlicę dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym w Punkcie Pobytu Długoterminowego koordynowanym przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Codziennie od poniedziałku do piątku opiekę nad dziećmi sprawują dwie opiekunki, posiadające praktyczne umiejętności w zakresie budowania relacji i pracy z dzieckiem z doświadczeniem migracji, w tym uchodźstwa. W świetlicy prowadzone są działania mające na celu m.in. integrację dzieci i budowanie relacji w grupie, wsparcie w edukacji, naukę języka polskiego. Opiekunki w swojej pracy opierają się również na własnym doświadczeniu migracji, w tym z Ukrainy, co często pomaga w nawiązywaniu relacji z dziećmi opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.
Stałe uczęszczanie do świetlicy, rutyna oraz relacje z opiekunkami dają dzieciom migranckim poczucie stabilności, którego brakuje im w nowym kraju zamieszkania, z dala od swojego domu, miasta i znajomego otoczenia.
Zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla dzieci ma także na celu odciążenie ich rodziców/prawnych opiekunów, głównie matek. Podczas gdy dzieci są w świetlicy, ich rodzice mogą zająć się pracą zawodową, organizowaniem kwestii rodzinnych, odpowiadaniem na bieżące potrzeby, spełnianiem swoich obowiązków względem dzieci oraz zadbaniem o własne potrzeby. Może to wpłynąć na podwyższenie ich poczucia sprawczości, poprawę kondycji psychicznej i pozytywnie oddziaływać na dalszą integrację w polskim społeczeństwie.
Działania świetlicy w okresie 1 listopada 2024 – 30 kwietnia 2025 zostały wsparte dotacją w wysokości 245 000 zł ze środków Biura ds. Ludności, Uchodźców i Migracji USA, otrzymanych w konkursie organizowanym przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji (IOM).