551 wyprawek dla dzieci uchodźczych na nowy rok szkolny!

Zakończyliśmy, prowadzoną wspólnie z Inicjatywą Dom Otwarty, zbiórkę wyprawek szkolnych na rok 2019/2020 i możemy z przyjemnością poinformować, że znacząco poprawiliśmy zeszłoroczny wynik!

Dzięki wsparciu ogromnej liczby osób, a także firm i organizacji, zdołaliśmy w tym roku przygotować o ponad 100 zestawów szkolnych więcej, niż w roku ubiegłym. Do końca września wyprawki otrzymało 551 dzieci, pochodzących z 17 krajów, uczących się w szkołach podstawowych i średnich w Warszawie i w Łomży.

Zostało nam jeszcze trochę materiałów, ale nadal zgłaszają się do nas potrzebujący rodzice, także na pewno się nie zmarnują. Część trzymamy też w zapasie, bo uchodźcy trafiają do Polski przez cały rok i część dzieci zaczyna naukę w trakcie roku szkolnego.

Udało nam się także wesprzeć dzieci z niektórych ośrodków dla cudzoziemców. Przybory zebrane przez pracowników i pracowniczki kilku ambasad pojechały do ośrodka w Łukowie. Rzeczy zebrane w Poznaniu trafią niedługo do Czerwonego Boru, a te z Krakowa pojadą do Bezwoli.

Zbiórka była prowadzona nie tylko w naszych biurach w Warszawie i w Łomży, ale także, dzięki pomocy zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, w Toruniu, Tychach, Poznaniu i Krakowie. Dotarło do nas także całkiem sporo przesyłek z wielu innych miejscowości.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!