Podsumowanie V edycji Aukcji Sztuki Refugees Welcome


Piąta, jubileuszowa edycja charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome odbyła się w Światowy Dzień Uchodźcy, w niedzielę 20 czerwca 2021 roku. Organizowała ją Fundacja Ocalenie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. Udało się zebrać 220 700 zł.

Aukcję w 2022 roku po raz drugi poprowadził Marcel Andino Velez, wieloletni wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Katalog aukcji zawierał 40 prac wyjątkowych polskich i zagranicznych artystów i artystek. Wystawę przedaukcyjną było można obejrzeć w Muzeum na Pańskiej w Warszawie w dniach 15 – 19 czerwca 2021. Sama aukcja z powodu pandemii odbyła się zdalnie. Licytować można było przez internet, telefonicznie lub składając zlecenie licytacji, przy wsparciu Artinfo, Desy lub Towarzystwa Przyjaciół Muzeum. Nagranie transmisji z aukcji jest dostępne w mediach społecznościowych.

Cały dochód ze sprzedaży prac przeznaczony został na wsparcie uchodźców i uchodźczyń mieszkających w Polsce. Aukcja Refugees Welcome co roku angażuje artystów, kolekcjonerów i wolontariuszy na rzecz uchodźców. To wyjątkowy przykład solidarności międzyludzkiej w trudnym czasie pandemii. Udowadnia, że chcemy robić coś dla innych. A dzięki aukcji możemy to robić w wyjątkowy sposób. Wspólnie budujemy nową kulturę gościnności.

Kolejna, szósta edycja aukcji odbędzie się w czerwcu 2022 roku.

 

 

 

Więcej na stronie aukcji