Dziękujemy za wspieranie naszych działań

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie naszych dotychczasowych i nowych partnerów biznesowych, którzy aktywnie włączyli się w pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Waszej uwadze polecamy kilka wymienionych niżej inicjatyw i zbiórek zorganizowanych przez polskie i zagraniczne firmy. Żałujemy przy tym, że jesteśmy w stanie przywołać zaledwie niewielką część z nich:

  • Zbiórka Radio Nowy Świat na rzecz Ukrainy, zorganizowana za pośrednictwem platformy Zrzutka. Zebrane środki zostaną wykorzystane do rozwoju Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi, Łomży i Warszawie. W związku ze zbiórką, radio zorganizowano również koncert charytatywny, w którym w roli artystów wystąpili redaktorzy RNŚ. Nagranie koncertu jest dostępne na stronie zbiórki w serwisie Zrzutka. 
  • Zbiórka z okazji Dnia Kobiet zorganizowana przez Fundację BNP Paribas. Każda wpłata dokonana przez darczyńców i darczynie została przez bank powiększona o jej czterokrotność. W ten sposób udało się zebrać ponad 300 tys. złotych na wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Przy okazji wspominamy również o webinarze Fundacji BNP Paribas, w którym wzięła udział nasza przedstawicielka Marianna Wartecka jeśli interesuje Cię temat mądrego, dopasowanego do potrzeb pomagania, to na pewno nie będziesz się nudzić: https://youtu.be/D8IGyURVrZo
  • Kampania “matched donations” przygotowana przez markę odzieżową Patagonia. Zebrane w otwartej zbiórce fundusze zostały przez firmę pomnożone i zostaną przeznaczone na wsparcie naszych działań na rzecz Ukrainy.
  • Pomoc mieszkaniowa udzielona przez Sonar Home. Do dyspozycji fundacji zostały przekazane 3 mieszkania w Warszawie, które służą obecnie jako miejsca tymczasowego zamieszkania dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.