Identyfikacja i dokumentacja doświadczenia tortur w pomocy psychologicznej i terapeutycznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z zakresu pracy z osobami z doświadczeniem tortur. Warsztaty składają się z dwóch części:

„Identyfikacja osób, które doświadczyły tortur zgodnie z wytycznymi Protokołu Stambulskiego” – czwartek, 30.11 w godzinach 17:00-20:00

„Dokumentacja doświadczenia tortur – pisanie opinii psychologicznych” – czwartek, 7.12 w godzinach 17:00-20:00

Spotkania skierowane są przede wszystkim do osób świadczących wsparcie psychologiczne, psychoterapeutyczne i psychiatryczne osobom z doświadczeniem migracji. Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/JpqdpGFiynmnVzwv8

Rejestracja: do 27.11 do godziny 23:59

Warsztaty odbędą się na platformie zoom, link zostanie przesłany zarejestrowanym uczestnikom. Spotkania będą prowadzone w języku angielskim.

Prowadząca:

Mary Fabri jest psycholożką kliniczną, od ponad 27 lat pracuje z osobami, które przeżyły tortury. Przez 12 lat była starszą dyrektorką ds. usług związanych z terapią osób po doświadczeniu tortur oraz szkoleń międzynarodowych w Centrum Heartland Alliance Marjorie Kovler w Chicago (Centrum świadczy zintegrowaną opiekę środowiskową). Przez 5 lat pełniła funkcję Prezeski Krajowego Konsorcjum Programów Terapii Tortur, a od 2005 roku jest członkinią Zarządu Torture Abolition & Survivors Support Coalition (TASSC), obecnie pełniąc funkcję Prezeski. Dr Fabri pracuje obecnie jako niezależna konsultantka zajmująca się na arenie międzynarodowej kwestiami zdrowia psychicznego związanego z traumą, przemocą ze względu na płeć oraz HIV. Jest też współautorką wielu publikacji z zakresu terapii osób z doświadczeniem tortur. Szkolenie zorganizowane przez Fundację Ocalenie w ramach projektu treningowego współfinansowanego przez Dobrowolny Fundusz ONZ na Rzecz Ofiar Tortur.