Jak świętowałyśmy Dzień Dziecka?

Fot. Hadi

Czy wspominałyśmy już, że w tym roku świętujemy Dzień Dziecka przez cały miesiąc? A mamy co świętować, bo prowadzimy działania dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym już w czterech województwach – mazowieckim, podlaskim, podkarpackim i lubelskim. A niedługo dołączy do nich również łódzkie! A co działo się 1 czerwca?

 

→ W świetlicy w Łomży około czterdzieścioro dzieci wzięło udział w zabawach na świeżym powietrzu i wspólnym przygotowywaniu sałatki owocowej – a dla równowagi w pałaszowaniu imponującego tortu, który możecie zobaczyć na zdjęciach.

→ Na Jazdowie odbył się rodzinny piknik dla dzieci z programu “Wiedza do Potęgi”. Było przepyszne jedzenie syryjskie, tor przeszkód, kącik plastyczny, tworzenie biżuterii i wiele więcej. Hitem pikniku były występy taneczne – afgańskie oraz nubijskie. 

→ W warszawskich świetlicach celebrowanie trwało kilka dni. Najpierw dzieci podążały śladami królika z Alicji w Krainie Czarów, próbując odnaleźć szalonego kapelusznika, który przygotował im bajkowy piknik. Przez kolejne dni odbyło się wspólne gotowanie, latawce, zajęcia z masą solną i inne atrakcje.  

→ W ośrodku zakwaterowania osób uchodźczych w Krężnicy Jarej na Lubelszczyźnie zorganizowaliśmy ognisko, przy którym rozbrzmiewały ukraińskie i polskie pieśni. A w Kidałowicach na Podkarpaciu były wspólne gry na placu zabaw i słodkie upominki. 

→ W przestrzeniach dla dzieci na Mazowszu postawiliśmy na piknikowanie z rozmachem. Dzieci wzięły w udział zajęciach wymagających sporej kreatywności, w tym w projektowaniu i budowaniu placu zabaw z rur, tuneli, namiotów, materaców oraz poduszek. A podczas warsztatów plastycznych stworzyły wspólnymi siłami barwny, wielkoformatowy obraz.

 

📢Skuteczne wspieranie dzieci z doświadczeniem uchodźczym wymaga ciągłości i systematyczności. Jeśli chcesz towarzyszyć im i nam w tej drodze, ustaw stałą, nawet niewielką, wpłatę na działania Fundacji Ocalenie. Razem pomóżmy im zbudować dobre życie w Polsce: WSPIERAJ