Podsumowanie VI edycji Aukcji Sztuki Refugees Welcome

Szósta edycja charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome odbyła się w niedzielę 15 maja 2022 roku. Zebrane zostało ponad 1 130 000 zł – jest to więcej niż podczas pięciu poprzednich edycji razem wziętych!

W tym roku poprzedzająca aukcję wystawa „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców” była po raz pierwszy pokazywana w głównej przestrzeni ekspozycyjnej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Muzeum nad Wisłą. Wystawę można było oglądać przez ponad miesiąc, między 8 kwietnia a 15 maja 2022.

Aukcję poprowadził prezes Zarządu i założyciel DESA SA, Juliusz Windorbski. Wydarzenie odbyło się w Muzeum nad Wisłą. Prace można było licytować osobiście, przez internet, telefonicznie lub składając zlecenie licytacji, przy wsparciu Desy lub Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Aukcja była również transmitowana na żywo w mediach społecznościowych, nagranie jest dostępne do obejrzenia.

Aukcja ma na celu wsparcie uchodźców i uchodźczyń mieszkających w Polsce. Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na dofinansowanie dwóch programów koordynowanych przez Fundację Ocalenie: Refugees Welcome Polska i Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji aukcji oraz katalog prac znajdują się na dedykowanej stronie internetowej www.aukcjarefugeeswelcome.pl