Wizyta studyjna w Ottawie

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatniej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami!

Odbędzie się ona w Ottawie w dniach 15-19.11.2016 r. Tematem przewodnim wizyty będzie system integracji uchodźców w Kanadzie i rola organizacji pozarządowych w procesie integracji.
Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z kanadyjskimi doświadczeniami w zakresie pomocy uchodźcom, szczególnie w kontekście kryzysu uchodźczego;
  • nawiązanie kontaktu z kanadyjskimi organizacjami i instytucjami zajmującymi się pracą z uchodźcami;
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie kanadyjskich doświadczeń w polskim kontekście.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Montreal-Warszawa (samolot) pokrywane są przez organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym.

UWAGA!
Po stronie uczestników/uczestniczek wizyty leżeć będzie spełnienie wszelkich formalnych wymogów wjazdu na terytorium Kanady, w tym posiadanie paszportu biometrycznego, oraz eTA http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 31.10.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 3.11.2016 r.

Pytania dotyczące wizyty prosimy kierować na maila: [email protected].

Program Wizyty
Zasady Rekrutacji

Fundacja Ocalenie zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w harmonogramie spotkań.

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Stavanger, Ottawa) organizujemy we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.