Dzień Uchodźcy w Łomży

Z okazji Dnia Uchodźcy, 21 czerwca odbył się w Łomży piknik integracyjny, w którym wzięli udział klienci i klientki Fundacji z rodzinami, pracownicy, pracowniczki, wolontariusze oraz wolontariuszki Fundacji Ocalenie, a także przedstawiciele i przedstawicielki urzędu Miasta Łomża, Centrum Integracji Społecznej w Łomży i MOPS.

Siedziba Fundacji w Łomży mieści się pomiędzy lokalami mieszkalnymi, dlatego bardzo ucieszyło nas, że podczas trwającego trzy godziny spotkania gościliśmy również społeczność sąsiedzką oraz pracowników i pracowniczki z sąsiadujących z nami lokali usługowych m.ni. z radia, czy salonu fryzjerskiego.

Uczestnicy piniku mogli skosztować przysmaków kuchni czeczeńskiej, ukraińskiej i białoruskiej, kóre przygotowały klientki Fundacji, porozmawiać i poznać bliżej swoich sąsiadów. Również dzieci znalazły coś dla siebie. Nie zabrakło zabaw sportowych, baniek mydlanych i malowania kredą.

Niewątpliwą zaletą dla biorących udział w spotkaniu cudzoziemców było to, że mogli poznać siebie nawzajem, nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniami z pobytu w Polsce. W pikniku wzięło udział około 40 osób.

***

W okresie III 2020 – II 2022 działalność CPC w Łomży jest współfinansowana z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, w ramach projektu „Wsparcie Integracji Uchodźców”.

Bezpieczna przystań.