Załatw to: Zmiany w sposobie składania wniosków o 500+

Od 1 stycznia 2022 r. w życie weszły zmiany w ubieganiu się o 500+. Warunki przyznawania świadczenia pozostały  bez zmian, zmienił się natomiast sposób składania wniosku.

Nabór wniosków na najbliższy okres świadczeniowy rozpoczął się 1 lutego. Wniosek można złożyć wyłącznie online, na platformie ZUS PUE, Emp@tia lub poprzez bankowość elektroniczną. W jednym z naszych artykułów znajdziecie instrukcje wypełniania takiego wniosku.

W każdej placówce ZUS można będzie wypełnić wniosek o 500+ z asystą urzędnika, na udostępnionym na miejscu komputerze. Ponadto planowane jest otwarcie nawet 7500 punktów złożenia wniosków na pocztach i kilkaset w placówkach KRUS – będzie tam dostępny niezbędny sprzęt.

Więcej o składaniu wniosków można dowiedzieć się na specjalnej infolinii, pod numerem: +22 950 55 00

Informacji udziela również ZUS – mailowo: [email protected], telefonicznie +22 560 16 00 lub bezpośrednio w urzędzie. 

 

Załatw to z nami!

Potrzebujesz pomocy z wypełnieniem wniosku o 500+? Zgłoś się do CPC.

W czasach koronawirusowych Centrum Pomocy Cudzoziemcom pomoże Ci zdalnie! Napisz do nas na adres: [email protected] i opisz krótko swój problem. Jeśli zależy Ci na szybkim kontakcie, możesz również przesłać do nas swój numer telefonu – ułatwi nam to komunikację i skróci czas oczekiwania na odpowiedź. Oferowana przez nas pomoc jest bezpłatna. 

Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny – nie pośredniczymy w kontaktach z urzędami.

Więcej podpowiedzi, o jakie sprawy warto zadbać, mieszkając w Polsce i w czym może Ci pomóc Centrum Pomocy Cudzoziemcom znajdziesz TUTAJ.