Wiedza do potęgi: druga edycja programu

Od września 2019 r. realizujemy drugą edycję programu tutorsko-stypendialnnego “Wiedza do potęgi”, skierowanego do młodych uchodźców i uchodźczyń. Uczennice i uczniowie uczestniczący w programie otrzymują wsparcie tutorek i tutorów, którzy regularnie się z nimi spotykają i pomagają – zarówno w nauce, jak i w odnalezieniu się w rzeczywistości polskiej szkoły. 

Końcówka poprzedniego roku szkolnego i wakacje były wyjątkowo gorące  – wiele naszych uczennic i uczniów kończyło ósmą klasę podstawówki lub trzecią klasę gimnazjum i musiało brać udział w szalonej rekrutacji podwójnego rocznika do szkół średnich. Ostatecznie dla wszystkich udało znaleźć się miejsce w liceach i technikach, ale w niektórych przypadkach dopiero w połowie września. 

W roku szkolnym 2019/20 programem objętych jest 45 uczniów i uczennic – o 15 więcej niż w roku ubiegłym. Mają od 7 do 18 lat, pochodzą z Czeczenii, Dagestanu, Tadżykistanu, Ukrainy, Syrii, Iraku. 10 osób, oprócz wsparcia tutora, otrzymuje także stypendia naukowe lub pomocowe.

Program „Wiedza do potęgi” prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją BNP Paribas. Jeśli chcecie włączyć się w pomoc dzieciom z rodzin uchodźczych – zapraszamy na wolontariat! Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada.