Załatw to: Zapisz dziecko do przedszkola!

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli! Od 1 marca 2022 r. można zapisać dziecko do przedszkola na rok 2022/2023. 

Zapisy odbywają się na tym portalu internetowym. Potrzebny będzie profil zaufany.

Rejestracja trwa do 17. marca do godziny 20:00. Po tym terminie nie można już będzie edytować wniosków.

Do 18 marca do godziny 18:00 należy podpisać wniosek profilem zaufanym i dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty. Podpisany wniosek z załącznikami można złożyć na platformie, na której odbywają się zapisy lub stacjonarnie w placówce pierwszego wyboru.

Ważne! Jeżeli dziecko ma potrzeby dotyczące specjalnej organizacji nauki i metod pracy, kopię orzeczenia o potrzebie specjalnego kształcenia należy złożyć w każdej z wybranych placówek, nie tylko pierwszego wyboru.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 21 kwietnia o godzinie 13:00. Do 27 kwietnia rodzice muszą potwierdzić wolę zapisu w przedszkolu, w którym dziecko zostało zaakceptowane. Jeżeli miejsce nie zostanie potwierdzone – przepadnie.

Ostateczna lista przyjętych dzieci zostanie opublikowana 29 kwietnia.

Załatw to z nami!

Potrzebujesz pomocy w zapisaniu dziecka do przedszkola? Zgłoś się do CPC.

W czasach koronawirusowych Centrum Pomocy Cudzoziemcom pomoże Ci zdalnie! Napisz do nas na adres: [email protected] i opisz krótko swój problem. Jeśli zależy Ci na szybkim kontakcie, możesz również przesłać do nas swój numer telefonu – ułatwi nam to komunikację i skróci czas oczekiwania na odpowiedź. Oferowana przez nas pomoc jest bezpłatna. 

Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny – nie pośredniczymy w kontaktach z urzędami.

Więcej podpowiedzi, o jakie sprawy warto zadbać, mieszkając w Polsce i w czym może Ci pomóc Centrum Pomocy Cudzoziemcom znajdziesz TUTAJ.